Základní škola a Mateřská škola Klobuky

Změna školního informačního systému: https://zsklobuky.edupage.org/

Polytechnika 14. ledna

Stavení mostů

V novém roce je naše třída společně se třídou A přihlášena do projektu Polytechnika. Žáci se v průběhu druhého pololetí budou setkávat s lektory, kteří se s dětmi budou učit pomocí různých zajímavých ,,technických´´ pomůcek, které by měly dětem vysvětlit záhady v našem světě.

14. ledna jsme měli první setkání, kde nám lektor vysvětloval, jak se staví, ale hlavně navrhují mosty. Žáci se mohli seznámit s konstrukcemi mostů, z čeho se mosty mohou stavět a jaké mosty máme v ČR,ale i ve světě. Podle obrázků pak žáci odpovídali na otázky lektora. Na základě jejich odpovědí musíme říct, že je to natolik zaujalo, že vše pochopili. Poté se rozdělili do skupinek a dostali za úkol - postavit most, který musí vydržet váhu 2 těžkých penálů. Ve skupinách byla zároveň spolupráce, komunikace a natěšení, zda jim to vydrží. Po uplynutí času, každá skupina představila svůj most (jak se jmenuje, jak to stavěli, k čemu se využívá jejich most). Zda vydržel? Je možno vidět ve fotografiích.

Na další setkání, které proběhne v únoru, se všichni těšíme.

Datum vložení: 19. 1. 2020 17:11
Datum poslední aktualizace: 19. 1. 2020 17:55
Autor: Lucie Steinbrecherová

Naše největší výhody

• Malý počet žáků ve třídě - individuální přístup
  • Škola nabízí vhodné prostředí pro děti
    s výukovými problémy (kvalifikovaní pracovníci, asistenti)
  • Integrace dětí
    s postižením, rodinné prostředí malé školy

kalendar

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.

Přihlášení classroom

Spolufinancování

Tento informační a vzdělávací portál je spolufinancován
EVROPSKÝM SOCIÁLNÍM FONDEM A STÁTNÍM ROZPOČTEM ČESKÉ REPUBLIKY.

Povinná publicita