Vzdělávací programy paměťových institucí do škol

Brno, Bratislava

Díky vzdělávacím programům paměťových institucí do škol jsme již po několikáté s žáky vycestovali na několikadenní výlet.

Začali jsme v úterý 22.10.2019, kdy jsme po delší cestě autobusem dorazili na zámek Bučovice. Prohlídka byla velmi pěkná a žáky myslím zaujala. V tentýž den jsme se přesunuli k Mohyle míru, která byla postavena na počest obětí Napoleonovy vítězné bitvy u Slavkova.

Poté jsme se přesunuli do Technického muzea v Brně, kde měli žáci možnost si vyzkoušet různorodé pokusy na vlastní kůži, po této interaktivní výstavě následovala v muzeu prohlídka vedená průvodcem. Myslím, že si žáci více užili výstavu, kterou si mohli ,,osahat.,,

Dne 23.10.2019 jsme se přesunuli do Bratislavy, kde nás očekávala velmi prestižní firma Atlas Copco, která připravila pro naše žáky výborný program.

V Bratislavě jsme také viděli nezapomenutelný noční výhled na Bratislavský hrad a okolí.

Poslední den čekala žáky exkurze v Moravském zemském muzeu v pavilonu Anthropos, kde mohli vidět vývoj člověka.

Mimo jiné si žáci užili i doprovodný program, při kterém si mohli prohlédnout krásy Brna a Bratislavy. Myslím, že až na menší peripetie, si všichni exkurzi užili 👍🙂

Vytvořeno: 31. 10. 2019
Poslední aktualizace: 1. 11. 2019 22:27