Paměťové instituce

Exkurze Brno a Bratislava

V říjnu jsme vyrazili s žáky druhého stupně na třídenní výlet, naše první zastávka byla na zámku Bučovice, kde nás čekaly dva zámecké okruhy, po prohlídce následovala cesta do Brna, kde byla objednána herna Technického muzea Brno, tam jsme si mohli vyzkoušet a osahat různé fyzikální zákonitosti. Druhá část muzea-prohlídka automobilů, parostrojů, turbín a leteckých motorů už tak zábavná nebyla. Ubytování jsme měli zařízené v Brně a odtud jsme také druhý den vyjeli směr Bratislava. Mnozí byli za hranicemi úplně poprvé. V Bratislavě nás čekalo školící centrum mezinárodní firmy Atlas Copco, která servisuje většinu automobilových závodů. V Atlasu pro nás byl nachystaný zajímavý program a bohaté občerstvení, v podvečer jsme ještě zvládli procházku rozsvícenou Bratislavou. Poslední den jsme si aspoň trochu prohlédli Brno a na závěr se dozvěděli něco víc o pravěku v Muzeu Anthropos, které se věnuje vývoji člověka. Myslím, že jsme si to všichni užili.

Vytvořeno: 1. 11. 2019
Poslední aktualizace: 1. 11. 2019 17:38