Podzim ve 3. třídě

Typ: 2017/2018
Podzim ve 3. třídě

Čas letí a první čtvrtletí uteklo jako voda. Letošní školní rok jsme začali - jako už třeťáci - zvesela a s očekáváním. První velká změna je, že musíme každé ráno pěkně po schodech do prvního patra. Musím děti pochválit, protože vše zvládají skvěle. Také k nám do třídy přibyly dvě žákyně - Žanetka a Terezka. Jsou součástí kolektivu a všechny děti spolu velmi dobře vychází :).

Celé dva měsíce jsme věnovali hlavně opakování a upevňování učiva druhého ročníku. Nyní také učení novým věcem a získávání nových informací a to nejen v budově školy, ale také na zajímavých místech.

V září jsme se zajeli podívat do Slaného na mistrovství Evropy mládeže v Boulderingu. Navštívili jsme Velvarskou bránu a Infocentrum se svojí sbírkou slánek. Při této příležitosti si některé děti dokoupily turistické deníky a kupování turistických vizitek se stalo naší vášní smiley.

Říjen byl nabyt akcemi. Ve škole nás navštívil Lukáš Hejlík se svými kolegy a zažili jsme cestování v čase v jejich báječném představení knihy Ztraceni v čase. Pro všechny to byl skvělý zážitek.

Podzimní počasí nám přálo a tak jsme mohli uskutečnit Drakiádu, která proběhla za nadšení dětí na hřišti u Sokolovny.

A aby zážitků bylo více, vyjeli jsme za historií naší země do města Tábor a Praha. V Táboře nás čekalo zajímavé setkání s historií husitů, podzemních chodeb, krásného náměstí a uliček. Praha nás zase uchvátila svým Pražským hradem a jeho krásnými sály a místnostmi. Také jsme stihli Technické muzeum, které bylo velmi zajímavé, ale i náročné...po třech hodinách jsme byli již uťapkaní a těšili se domů :)).

Podzim nám tedy přál a my se těšíme na další pěkné dny a zážitky.

Fotografie třídy

Vytvořeno: 9. 10. 2018