Adventní čas ve 3. třídě

Typ: 2017/2018
Adventní čas ve 3. tříděTěšíme se na Vánoce

Na toto kouzelné období se vždy všichni moc těšíme. S očekáváním listujeme kalendářem a odpočítáváme dny do Ježíška smiley. Aby nám čas rychleji utíkal, zpříjemňujeme si školní dny připomínáním českých tradic a pranostik. Těšíme se na sv.Martina, zda přijede na bílém koni, připomínáme si sv.Barboru a s malou dušičkou vyhlížíme Mikuláše, čerta a anděla.

Nejenom, že se hodně učíme - vyjmenovaná slova už nám dávají pěkně zabrat. Prokousáváme se s radostí matematikou, prvoukou, ale i novými anglickými slovíčky. Také se pilně činíme při přípravě na Vánoční jarmark, který se opět povedl a zároveň se připravujeme na již zmiňovaný adventní čas.

Letoční rok jsme přiložili ruku k dílu a vytvořili krásné, v životní velikosti, prostorové obrazy Mikuláše, anděla a čerta. Pracovali jsme společně a tato díla dělala pak radost dětem ve Vraném o Mikulášskou nadílku - za to byly děti odměněny a paní Jana Formánková, která měla vše na starosti poslala dětem krásné mikulášské balíčky - to byla dobrota smiley.

Před Vánoci, jsme pilně nacvičovali vystoupení pro naše blízké a o třídní besídku jsme pak mohli předvést vánoční příběh "Cesta za vánoční hvězdou". Dětem se vystoupení moc povedlo a bylo odměněno potleskem a pochvalou :). Aby se všichni návštěvníci cítili u nás jako doma, napekli jsme dopoledne 17 báječných štrůdlů, které ke kávě a čaji moc chutnaly.

V pátek před vánočními prázdninami jsme se rozloučili vánoční besídkou ve třídě - nechybělo rozkrojení jablíčka, výroba svícnů z jablek a odlévali jsme i vosk - to jsme koukali, jaké tvary se nám povedli. Nechyběl samozřejmě ani čaj s cukrovím od maminek a přišel i Ježíšek.

Popřáli jsme si do nového kalendářního roku a těšíme se, co krásného nám přinese smiley.

A.S.

Vytvořeno: 9. 10. 2018