Testování PCR

změna v systému testování

Vážení rodiče, na základě nových nařízení vlády ČR jsme jako škola zvolili možnost testování všech žáků a pracovníků školy jednou týdně PCR testem. Jedná se o neinvazivní test ze slin z ústní dutiny. Testování bude probíhat 1x týdně v pátek a bude platit i pro Vaše aktivity po dobu platnosti PCR testů - tedy 72 hodin. Přikládám vyjádření firmy:

BEZPLATNÉ RT-PCR TESTOVÁNÍ 1x TÝDNĚ ZDRAVOTNICKÝM PERSONÁLEM - zdarma a neinvazivně.pdf (468 kB)

Vážení rodičové,

z důvodu zhoršující se epidemické situace jsme pro maximalizaci ochrany nás všech přizvali do školy profesionální zdravotníky.  Kromě významně vyšší přesnosti výsledků je při RT-PCR testování výhodou, že se žáci mohou testovat POUZE 1x TÝDNĚ namísto 2x týdně s antigenními samotesty.

Prosíme vás o pár minut součinnosti pro vytvoření online přihlášky a souhlasu k testování, aby nám zdravotníci mohli poskytnout

BEZPLATNÉ RT-PCR TESTOVÁNÍ VE ŠKOLE S NEINVAZIVNÍM ODBĚREM Z ÚST

NEZLETILÉHO PŘIHLAŠTE ONLINE ZDE: https://petonatestovani.cz/zs-a-ms-klobuky

Po přihlášení se vám do e-mailu vygeneruje předvyplněný souhlas k podpisu.

NEMÁTE MOŽNOST TISKU? Dětem jsme ve škole předali prázdné souhlasy. Vyplněný a podepsaný souhlas předejte nezletilému, aby jej předal do školy. PROSÍME O PEČLIVÉ A ČITELNÉ VYPLNĚNÍ. Souhlas zakonného zástupce s testováním Covid-19 (A4).pdf (164.48 kB)

BEZ DODÁNÍ SOUHLASU DO ŠKOLY NEMŮŽE BÝT NEZLETILÝ TESTOVÁN.

• RT-PCR test je výrazně přesnější laboratorní test než antigenní. Odhalí přítomnost viru v těle několik dní předtím, než se u nemocného projeví příznaky a začne být infekční. Zaručuje tak významně vyšší míru prevence před dalším šířením nákazy v kolektivu. Výsledek již druhý den (ze zákona do 48 hod.)
  • Odběr probíhá naprosto šetrně a bezpečně z úst ze slin na štětičku (tzv. lízátko), ne výtěrem z nosu.
  • Oficiální výsledek je doručen testovanému/zákonnému zástupci do koncové aplikace (např. ocko/uzis, čTečka).
  • Test je hrazen z veřejného zdravotního pojištění. Všichni pojištěnci v ČR do věku 18 let mají ze zdravotního pojištění zdarma nárok na 5x RT-PCR test v kalendářním měsíci. Kdykoli mají nárok na test všichni indikovaní pojištěnci (s žádankou).

Službu zajišťuje PETONA CZECH s.r.o. ve spolupráci se zdravotnickými zařízeními schválenými MZČR pro testování onemocnění Covid 19. Pro více informací navštivte web: www.petonatestovani.cz.

Přílohy

BEZPLATNÉ RT-PCR TESTOVÁNÍ 1x TÝDNĚ ZDRAVOTNICKÝM PERSONÁLEM - zdarma a neinvazivně.pdf

Typ souboru: PDF dokument, Velikost: 468 kB

Souhlas zakonného zástupce s testováním Covid-19 (A4).pdf