Obsah

100 let od vzniku naší republiky

Typ: 2018/2019
100 let od vzniku naší republiky 1Oslavy v naší škole

Výročí vzniku samostatného Československa jsme si společně připomněli nejenom blížícími se podzimními prázdninami, ale i dvoudenním školním projektem. Společně jsme pátrali nejenom po životních osudech význačných osobností tohoto období dějin, ale seznámili jsme se s životními podmínkami období první republiky, oblečením, knihami, předměty. Uspořádali jsme v prostorách školy krátkou výstavu dobových předmětů a fotografií. Naučili se tancovat Charleston a uspořádali anketu ke vzniku Československa mezi obyvateli Klobuk. Největším zážitkem pátku pak byla praktická ukázka vaření - pochutnali jsme si na škvarkových plackách, pravých buchtách, bábovce a mřížovém lineckém koláči. K chuti nám přišli i brambory na loupačku s meltou.

Sto let od vzniku republiky si tak všichni budeme pamatovat a nezbývá než popřát naší vlasti stejně zajímavé a pěkné období i do budoucna.100 let od vzniku naší republiky 1


Vytvořeno: 26. 10. 2018
Poslední aktualizace: 26. 10. 2018 16:27
Autor: