Základní škola a Mateřská škola Klobuky, okres KladnoVýchovné poradenství

Výchovné poradenství

Zápisový lístek.

ZÁPISOVÝ LÍSTEK

K čemu slouží zápisový lístek:

Žák základní školy (uchazeč) jím potvrdí, že chce studovat vybraný obor na střední škole, na který složil přijímací zkoušky. V případě, že byl žák přijat na obě střední školy, vybere tu, na kterou chce od září chodit.

Kdo dostane zápisový lístek:

Každý uchazeč, který se hlásil na střední školu. Obdrží pouze jeden zápisový lístek.

Postup při odevzdávání zápisového lístku:

Žák nebo jeho zákonný zástupce vyplní část oddílu 1. Takto vyplněný zápisový lístek musí doručit řediteli střední školy (osobně nebo doporučeným dopisem). Musí to udělat nejpozději do 10 pracovních dnů ode dne oznámení rozhodnutí o přijetí. Zápisový lístek jde uplatnit jen jednou, nelze ho vzít zpět.

V případě, že žáka přijmou na střední školu na základě odvolacího řízení, může si uchazeč vyžádat zápisový lístek zpět a vyplní část oddílu 2.