Základní škola a Mateřská škola Klobuky, okres KladnoArchivStránky tříd 2014/2015VI.třída

VI.třída

Louskáček - Vánoční příběh

V pátek 19.12. 2014 nás čeká společenská událost v Národním divadle v Praze. Vyjíždíme v 13,45 h od budovy školy, návrat kolem 19. h. Podmínkou návštěvy představení je společenský oděv (dívky - sukně a halenka nebo šaty, chlapci - kompletní oblek, případně společenské kalhoty a košili s kravatou).

Choreografie: Youri Vàmos
Nastudování: Joyce Cuoco, Uwe Schröter
Dirigent: Sergej Poluektov
Scéna: Michael Scott
Kostýmy: Michael Scott
Baletní mistr: Veronika Iblová, Michaela Černá, Igor Žukov, Luboš Hajn, Alexej Afanassiev
Sbormistr Kühnova dětského sboru: Jiří Chvála

Balet P. I. Čajkovského Louskáček patří mezi stálice klasického repertoáru baletních souborů. Od své premiéry v roce 1892 prošel mnohými změnami v dramaturgickém i choreografickém pojetí, přesto jeho obliba u dětských i dospělých diváků stále vzrůstá.

Maďarský choreograf a někdejší umělecký šéf baletu Deutsche Oper am Rhein Düsseldorf Youri Vàmos se nechal inspirovat pohádkou Charlese Dickense a představil verzi tohoto pohádkového baletu v novém nastudování. Příběh se odehrává v 19. století v Londýně a vypráví o kouzlu Vánoc, které proměňuje povahy lidí. Věříme, že tento titul obohatí vánoční atmosféru a bude krásným dárkem nejen pro naše malé diváky.

Hraje Orchestr Národního divadla.

Délka představení: 2 hodiny, 1 přestávka

-sš-