Základní škola a Mateřská škola Klobuky, okres KladnoZákladní školaNaše třídyVI. a VIII.třída J.Karbusický

VI. a VIII.třída J.Karbusický

Vzdělávací programy paměťových institucí do škol - Opava

Na konci března jsme v rámci projektu vzdělávacích programů vyjeli na dvoudenní zájezd do Opavy. Program byl velmi nabitý. Rovnou z vlakového nádraží jsme vyrazili do nejstaršího muzea v ČR - Slezského zemského muzea. Zde jsme si prohlédli mnoho různých expozic a absolvovali jsme program zaměřený na Velikonoce. K večeru následovalo ubytování a skvělá večeře na hotelu. Po večeři byl volný program v centru Opavy. Následující den jsme navštívili Památník Petra Bezruče a po obědě jsme vyrazili zpět domů.

Noc s Andersenem

23. března proběhla Noc s Andersenem. Druhý stupeň se této akce zúčastnil již podruhé a opět to mělo u dětí velký úspěch. Tématem byl Jaroslav Foglar a jeho Rychlé šípy.

Výstava na Pražském hradě a Náprstkovo muzeum

V březnu jsme v rámci projektu Vzdělávací programy paměťových institucí do škol navštívili výstavu na Pražském hradě, která mapovala naše dějiny a Náprstkovo muzeum v Praze.

Divadlo na Vinohradech a Národní památník hrdinů heydrichiády

V lednu jsme navštívili s druhým stupněm Divadlo na Vinohradech, kde jsme viděli představení Romeo a Julie od W. Shakespeara, vzhledem k tomu, že v tento den bylo výročí upálení Jana Palacha, navštívili jsme toto pietní místo u Muzea. Poté jsme pokračovali k Národnímu památníku hrdinů Heydrichiády. Tento památník naše studenty velmi zaujal.

Exkurze - Terezín

V prosinci jsme v rámci projektového týdne, který se zabýval tématem holocaustu za druhé světové války, navštívili Terezín, Malou pevnost Terezín a Muzeum ghetta.

Recyklohraní.

Exkurze Praha

Dne 3. 11. 2017 jsme se s žáky prvního a druhého stupně zúčastnili vzdělávacího programu paměťových institucí do škol. Absolvovali jsme prohlídku Pražského hradu a Technického muzea.

Exkurze byla velmi přínosná a dětem se velice líbila.

Projektová exkurze - Brno

Ve dnech 24. 10. - 25. 10. 2017 jsme s dětmi absolvovali vzdělávací programy paměťových institucí do škol. Nejprve jsme navštívili Dietrichsteinský palác a vyslechli jsme si přednášku o Velké Moravě. Dále jsme navštívili muzeum neandrtálců, ze kterého byly děti velmi nadšené.

Kromě návštěv vzdělávacích institucí jsme si s dětmi také prohlédli krásy Brna a prožili velkou legraci. Všichni byli velmi spokojeni.

Této exkurze se zúčastnili i žáci ostatních tříd druhého stupně.

Naše třída

Vítáme Vás na stránkách naší třídy. Během roku zde budete moci sledovat zásasdní informace, týkající se šestého a osmého ročníku. Naše třída má 15 žáků. V letošním roce do osmého ročníku přibyl nový žák - Mates.

Listování.