Základní škola a Mateřská škola Klobuky, okres KladnoArchivStránky tříd 2013/2014Školní družina

Rozloučení s družinou

V červnu jsme se rozloučili s naší družinkou. Proběhla zahradní párty, kde jsme si zaskotačili na skákacím hradě, zatančili si a zasoutěžili. Také jsme shlédli bublinkové představení. Hezké prázdniny! :)

Lezecká stěna Slaný

V pátek 23.5.2014 si děti vyzkoušely lezení na stěně a naučily se správně padat. Nechyběly ani soutěže, které se dětem velice líbily. Všechny děti moc chválím za statečnost. :)

Čarodějnické odpoledne

Ve středu 30.4.2014 jsme měli v naší družině čarodějnické odpoledne.

Po obědě jsme se převlékli do masek, zkrášlili naše obličeje a vyrazili do začarovaného lesa. Naše čarodějnická děťátka si musela z kouzelné truhly vytáhnout živá zvířata a sníst je před naším bedlivým zrakem. Po splnění úkolu byla vypuštěna celá skupina čarodějnic a čarodějů do kouzelnického lesa.

Společně jsme se přivítali a rozdělili do skupin. Každá skupina si vymyslela své originální jméno a znak. Začali jsme plnit úkoly. První úkol byla chůze v sedmimílových botách, druhý úkol bylo prohození tajného dopisu ohnivou koulí a poslední úkol byl sběr jedovatých pavouků a vracení jich do akvária. Děti zvládly úspěšně splnit všechny úkoly, při kterých si užily spoustu legrace.

Po čarodějnickém hraní jsme snědli svačinu a rozdali si diplomy.

Moudré čarodějnice Monika a Helena Vám přejí šťastný let domů a sejdeme se opět za rok v roce 2015.

Pochoďák za pokladem od zajíčka

Ve středu 16.4. 2014 děti z naší družinky a turisti vyrazili na pochoďák. Cíl naší cesty se dozvěděli těsně před odchodem. Šli jsme do Kokovic na zahradu k paní učitelce Helence.

Trasu jsme zvolili trochu delší a náročnější. Cesta vedla kolem ,,Kaštánku" (za bytovkami do kopce směr Hořešovičky). Po cestě dostaly děti první bojový úkol: počítat asfaltové záplaty na silnici. Nejlépe se dařilo Vojtovi, který spočítal všechny záplaty. Z druhé strany nám šla naproti paní učitelka Helenka, kterou uviděly Bára s Luckou - pochvala za zrak.

Všechny děti došly na zahradu v pořádku, kde očekávaly další úkoly. Na zahradě se děti rozdělily do družstev. Musely splnit první úkol, kterým bylo zdolání překážkové dráhy s vajíčkem na lžíci. Při druhém úkolu se z dětí stala kuřátka a liška se je snažila pochytat. Vše dobře dopadlo, a tak se rozdávala sladká odměna.

Po hraní na zahradě jsme šli rozdělat oheň a opekli si párečky. Všechny děti donesly polínko na přiložení do ohně, jak slíbily. Po svačině byla bojová hra - hledání pokladu od zajíčka. Po polní cestě za zahradou měly děti pět stanovišť s různými úkoly. Když úkol splnily, tak se přiblížily k velikonočnímu pokladu. Všechna družstva poklad našla a poctivě se o něj rozdělila.

Cesta zpět utekla velmi rychle. Někdo si nestěžoval, neloudal se a statečně držel krok. Celkem jsme měli v nohách 8 km!

Všechny děti chválíme a těšíme se na další společný výlet. Monika Krobová, Vendula Kliková

Poděkování tatínkovi od Kristýnky Šolarové za sponzorský dar - stavebnice LEGO.

Dětí si s legem hrají denně a mají radost ze svých staveb, děkujeme vychovatelky Monika, Helena a děti ŠD

Velikonoční týden pašijový

V pondělí 14.dubna si společně upečeme beránky, napíšeme recept a budeme si povídat o velikonočních zvycích a tradicích.

V úterý si namalujeme vyfouknutá vajíčka, vyrobíme velikonoční dekorace a po práci si sníme naše beránky.

Ve středu 16.4.2014 školní družina a turistický kroužek půjdou na Pochoďák za pokladem od zajíčka. Odchod od školy ve 13:00h. S sebou pití, párek na opékání, chleba, polínko na oheň, pláštěnku. Dejte dětem starší oblečení a pohodlnou obuv. Ve škole družina nebude.

Ve čtvrtek a pátek jsou velikonoční prázdniny.

Krásné prožití velikonočních svátků Vám přejí vychovatelky Monika Krobová a Helena Kliková

Krásné prožití vánočních svátků, stálé zdraví a mnoho úspěšných dní v práci i osobním životě Vám přejí vychovatelky Monika a Helena

Vánoční spaní

V pátek 13.12.2013 jsme se sešli v naší družince v počtu 20 dětí. Byli jsme na večerní procházce. Zastavili jsme se u rozsvíceného stromku, kde jsme si přečetli Vánoční příběh. Dále jsme pokračovali ke kostelu. Zapálili jsme si svíčky, zazpívali koledy a zavzpomínali na naše blízské. Po návratu do družiny jsme snědli špagety a plni síly jsme vyrobili strom přání. Povídali jsme si o tradicích, některé i vyzkoušeli (rozkrajování jablka, házení papučí, pouštění lodiček).

Po druhé večeři k nám přiletěl Ježíšek a nechal nám dopis i dárečky do družiny a domů. Trošku jsme si pohráli a vlezli do spacáku. Uspávala nás zimní pohádka. Ráno jsme měli rozcvičku pod vedením Maxe, potom jsme si nacpali bříška a počkali na rodiče.

Více fotek na: http://zsklobuky.rajce.idnes.cz/Vanocni_spani_v_druzine_2013

Pozororování ryby pod mikroskopem

S dětmi ze školní družiny jsme vymysleli, že budeme pozorovat pod mikroskopem části ryby – karase. Sehnali jsme rybu, donesli mikroskop a dali se do práce. Mikroskop jsme připojili k elektrické síti, nastavili osvětlení zespoda i shora, protože jsme měli poloprůhledné vzorky. Začali jsme nejmenším zvětšením. Jako první vzorek jsme použili šupinu.
Část šupiny jsme dali na sklíčko, zakápli kapkou vody a přikryli dalším sklíčkem. Vzorek jsme umístili pod objektiv a upevnili svorkami. Upravili polohu vzorku, použili jsme zvětšení 10x. Výsledek jsme si s dětmi prohlédli a vyfotografovali. Dále jsme ještě pozorovali ploutev, kost, oko a rybí maso.
S dětmi jsme strávili příjemné odpoledne, kde se seznámili s novou vyučovací pomůcku.

Informace ze školní družiny

• Žáci by měli mít přezůvky (nejlépe s pevnou špičkou a patou),
• děti by měly mít obleky na převlečení (navštěvujeme školní zahradu, vyrábíme), polštářek
• družina se platí měsíčně 30 Kč (možno zaplatit i na celý rok najednou),