Přihlášení:

Vstup pro hosty

Základní škola a Mateřská škola Klobuky, okres Kladno

Základní škola a Mateřská škola Klobuky, okres KladnoArchivStránky tříd 2013/2014Školní družina

Školní družina

Rozloučení s družinou

V červnu jsme se rozloučili s naší družinkou. Proběhla zahradní párty, kde jsme si zaskotačili na skákacím hradě, zatančili si a zasoutěžili. Také jsme shlédli bublinkové představení. Hezké prázdniny! :)

Lezecká stěna Slaný

V pátek 23.5.2014 si děti vyzkoušely lezení na stěně a naučily se správně padat. Nechyběly ani soutěže, které se dětem velice líbily. Všechny děti moc chválím za statečnost. :)

 

http://zsklobuky.rajce.idnes.cz/20140523_Lezecka_stena_Slany

Čarodějnické odpoledne

     Ve středu 30.4.2014 jsme měli v naší družině čarodějnické odpoledne.

     Po obědě jsme se převlékli do masek, zkrášlili naše obličeje a vyrazili do začarovaného lesa. Naše čarodějnická děťátka si musela z kouzelné truhly vytáhnout živá zvířata a sníst je před naším bedlivým zrakem. Po splnění úkolu byla vypuštěna celá skupina čarodějnic a čarodějů do kouzelnického lesa.

     Společně jsme se přivítali a rozdělili do skupin. Každá skupina si vymyslela své originální jméno a znak. Začali jsme plnit úkoly. První úkol byla chůze v sedmimílových botách, druhý úkol bylo prohození tajného dopisu ohnivou koulí a poslední úkol byl sběr jedovatých pavouků a vracení jich do akvária. Děti zvládly úspěšně splnit všechny úkoly, při kterých si užily spoustu legrace.

     Po čarodějnickém hraní jsme snědli svačinu a rozdali si diplomy.

 

     Moudré čarodějnice Monika a Helena Vám přejí šťastný let domů a sejdeme se opět za rok v roce 2015.

 

http://zsklobuky.rajce.idnes.cz/20140430_Carodejnicke_odpoledne

Pochoďák za pokladem od zajíčka

     Ve středu 16.4. 2014 děti z naší družinky a turisti vyrazili na pochoďák. Cíl naší cesty se dozvěděli těsně před odchodem. Šli jsme do Kokovic na zahradu k paní učitelce Helence.

     Trasu jsme zvolili trochu delší a náročnější. Cesta vedla kolem ,,Kaštánku" (za bytovkami do kopce směr Hořešovičky). Po cestě dostaly děti první bojový úkol: počítat asfaltové záplaty na silnici. Nejlépe se dařilo Vojtovi, který spočítal všechny záplaty. Z druhé strany nám šla naproti paní učitelka Helenka, kterou uviděly Bára s Luckou - pochvala za zrak.

     Všechny děti došly na zahradu v pořádku, kde očekávaly další úkoly. Na zahradě se děti rozdělily do družstev. Musely splnit první úkol, kterým bylo zdolání překážkové dráhy s vajíčkem na lžíci. Při druhém úkolu se z dětí stala kuřátka a liška se je snažila pochytat. Vše dobře dopadlo, a tak se rozdávala sladká odměna.

     Po hraní na zahradě jsme šli rozdělat oheň a opekli si párečky. Všechny děti donesly polínko na přiložení do ohně, jak slíbily. Po svačině byla bojová hra - hledání pokladu od zajíčka. Po polní cestě za zahradou měly děti pět stanovišť s různými úkoly. Když úkol splnily, tak se přiblížily k velikonočnímu pokladu. Všechna družstva poklad našla a poctivě se o něj rozdělila.

     Cesta zpět utekla velmi rychle. Někdo si nestěžoval, neloudal se a statečně držel krok. Celkem jsme měli v nohách 8 km!

     Všechny děti chválíme a těšíme se na další společný výlet. Monika Krobová, Vendula Kliková

 

http://zsklobuky.rajce.idnes.cz/20140416_Pochodak_za_pokladem_od_zajicka

Poděkování

Poděkování tatínkovi od Kristýnky Šolarové za sponzorský dar - stavebnice LEGO.

 

Dětí si s legem hrají denně a mají radost ze svých staveb, děkujeme vychovatelky Monika, Helena a děti ŠD

Velikonoční týden pašijový

V pondělí 14.dubna si společně upečeme beránky, napíšeme recept a budeme si povídat o velikonočních zvycích a tradicích.

 

V úterý si namalujeme vyfouknutá vajíčka, vyrobíme velikonoční dekorace a po práci si sníme naše beránky.

 

Ve středu 16.4.2014 školní družina a turistický kroužek půjdou na Pochoďák za pokladem od zajíčka. Odchod od školy ve 13:00h. S sebou pití, párek na opékání, chleba, polínko na oheň, pláštěnku. Dejte dětem starší oblečení a pohodlnou obuv. Ve škole družina nebude.

 

Ve čtvrtek a pátek jsou velikonoční prázdniny.

Krásné prožití velikonočních svátků Vám přejí vychovatelky Monika Krobová a Helena Kliková

Krásné prožití vánočních svátků, stálé zdraví a mnoho úspěšných dní v práci i osobním životě Vám přejí vychovatelky Monika a Helena

Vánoční spaní

V pátek 13.12.2013 jsme se sešli v naší družince v počtu 20 dětí. Byli jsme na večerní procházce. Zastavili jsme se u rozsvíceného stromku, kde jsme si přečetli Vánoční příběh. Dále jsme pokračovali ke kostelu. Zapálili jsme si svíčky, zazpívali koledy a zavzpomínali na naše blízské. Po návratu do družiny jsme snědli špagety a plni síly jsme vyrobili strom přání. Povídali jsme si o tradicích, některé i vyzkoušeli (rozkrajování jablka, házení papučí, pouštění lodiček).

 

Po druhé večeři k nám přiletěl Ježíšek a nechal nám dopis i dárečky do družiny a domů. Trošku jsme si pohráli a vlezli do spacáku. Uspávala nás zimní pohádka. Ráno jsme měli rozcvičku pod vedením Maxe, potom jsme si nacpali bříška a počkali na rodiče. 

 

Více fotek na: http://zsklobuky.rajce.idnes.cz/Vanocni_spani_v_druzine_2013

Pozororování ryby pod mikroskopem

S dětmi ze školní družiny jsme vymysleli, že budeme pozorovat pod mikroskopem části ryby – karase. Sehnali jsme rybu, donesli mikroskop a dali se do práce. Mikroskop jsme připojili k elektrické síti, nastavili osvětlení zespoda i shora, protože jsme měli poloprůhledné vzorky. Začali jsme nejmenším zvětšením. Jako první vzorek jsme použili šupinu.
Část šupiny jsme dali na sklíčko, zakápli kapkou vody a přikryli dalším sklíčkem. Vzorek jsme umístili pod objektiv a upevnili svorkami. Upravili polohu vzorku, použili jsme zvětšení 10x. Výsledek jsme si s dětmi prohlédli a vyfotografovali. Dále jsme ještě pozorovali ploutev, kost, oko a rybí maso.
S dětmi jsme strávili příjemné odpoledne, kde se seznámili s novou vyučovací pomůcku.

Informace ze školní družiny

Informace ze školní družiny
• Žáci by měli mít přezůvky (nejlépe s pevnou špičkou a patou),
• děti by měly mít obleky na převlečení (navštěvujeme školní zahradu, vyrábíme), polštářek
• družina se platí měsíčně 30 Kč (možno zaplatit i na celý rok najednou),
• kdo navštěvuje odpolední školní družinu, musí mít zajištěný oběd ve školní jídelně,
• prosím o zakoupení krabice (100ks) či balení (10-12 balíčků) papírových kapesníků (budou dětem k dispozici volně v družině), šťávy
• ranní družina je otevřená od 7:00 – 8:00 hod, odpolední družina 11:50 – 15:00 hod,
• ve středu budeme chodit do tělocvičny nebo do přírody (sportovní obuv, tepláky),


Děkuji.  Vychovatelka
             Krobová Monika, Kliková Helena

1 |

Cílem projektu je zprostředkovat individuální vzdělávání venkovským občanům ÚK a SK v oblastech obecných ale i odborných kompetencí. V oblastech, které se nejrychleji vyvíjejí a na jejichž zvládnutí je kladen každodenně tlak hlavně při uplatnitelnosti na trhu práce. Přispěje k tomu soubor přednášek a seminářů, které budou bezplatně k dispozici občanům nejen z blízkého okolí.

Partner projektu:

Občanské sdružení Genesia realizuje projekty ESF zaměřené na rozvoj lidských zdrojů a zlepšení přístupu ke vzdělávání pro co nejširsí okruh osob, a to včetně osob znevýhodněných, ať již zdravotně, věkově či sociálně.

Naše největší výhody:

  • Malý počet žáků ve třídě - individuální přístup
  • Škola nabízí vhodné prostředí pro děti s výukovými problémy (kvalifikovaní pracovníci, asistenti)
  • Integrace dětí s postižením, rodinné prostředí malé školy

EU, MŠMT
TENTO INFORMAČNÍ A VZDĚLÁVACÍ PORTÁL JE SPOLUFINANCOVÁN EVROPSKÝM SOCIÁLNÍM FONDEM A STÁTNÍM ROZPOČTEM ČESKÉ REPUBLIKY.

Základní škola a Mateřská škola Klobuky, okres Kladno - STRUČNÝ POPIS WEBU - Vestibulum euismod dapibus DŮLEŽITÁ KLÍČOVÁ SLOVA nulla in elementum. Etiam varius est nec felis tincidunt cursus. Fusce porttitor scelerisque blandit. Ut lobortis consequat nisi id. Sed in justo sed arcu convallis volutpat. Duis id bibendum mi. Donec semper, dolor sit amet posuere consequat, ipsum odio mattis sapien, nec interdum erat dui ac ligula. FRÁZE NA KTERÉ CHCETE BÝT VIDĚT VE VYHLEDÁVAČÍCH Cras quam purus, tristique sit amet venenatis ac, consequat quis ligula. Nulla non dolor magna.

Mapa stránek

Webdesign a vytvoření webu zajistila firma clickmedia.cz