Základní škola a Mateřská škola Klobuky, okres KladnoArchivŠkolní družina 2014/2015

Školní družina 2014/2015

Výstava v Lidicích

Ve čtvrtek 28.5.2015 jsme navštívili výstavu v Lidicích, kde naše družina Klobuky vystavuje projekt ,,Cesta mlíčka z pohledu sluníčka". Nesoutěžní mezinárodní výstavy se zúčastnilo 27 škol, hlavně z našeho okresu Kladno a z Prahy. Ve srovnání s ostatními vystavujícími jsme s prácí našich žáků velice spokojeni, vše vyrobili ručně. Vytvoření projektu věnovali spoustu hodin a dokonce jsme spali i v družině. Zde jsou fotky našeho projektu, fofografie z výstavy. Na výstavě se nám líbila recyklace plastových lahví. Vhodným tématem byl i projekt zaměřený na zdravou výživu.

Odměna za úklid družiny

V pátek 15.5.2015 jsme byli na výletě na Peruci. Strávili jsme sluneční odpoledne v přírodě, kde jsme si zasoutěžili a pohráli. Bylo to prima :)

Gargamelovo čarování

Před čarodějnicemi, jednou ve středu,

v družině se zamodralo - chystáme šmoulí nezbedu.

Celé odpoledne na zahradě šmoulíci běhají,

plní vzorně úkoly, až se nám dech zatají.

Plechovky létají vzduchem sem a tam,

každý tři rány: bum-bác dám.

Potom obrázek šmoulíka na dýze,

pár úkolů splnit ve šmoulí knize,

a veliký hlad přepadl i Gargamela,

začíná špízovo-špejlová mela.

Každý dle chuti špejli si zdobí,

na nic není čas, nikdo nezlobí.

S plnými bříšky se blíží konec,

ještě medaile, diplom, nanuk a zvonec.

Gargamel honil všechny šikovně k úkolům,

děti v 15:30 běží k domovům.

Divadlo Louny

Ve středu 18.3.2015 jsme byli v lounském divadle na představení O chytré kmotře lišce. Před divadlem jsme ještě navštívili místní muzeum. Všichni jsme si to užili a těšíme se na další výlet.

Výstava ČSCH Kladno

V sobotu 14.3.2015 jsme byli na Kladně na výstavě chovatelů, kde jsme se seznámili s domácími zvířaty a ptactvem. Dozvěděli jsme se, jak se o ně starat a čím je krmit. Moc se nám tam líbilo a těšíme se na další návštěvu výstavy.

Spaní ve družině aneb tvoříme život na vesnici

(od kravičky přes mlíčko k sýru a jiným dobrotám)

Kytice ve váze

Se družinou jsme vytvářili kytici pro výstavu Českého zahrádkářského svazu.

Podaří se nám s našimi květinami přivolat dříve jaro? smiley

Vánoční přání

Přejeme Vám veselé Vánoce a šťastný nový rok, ať se Vám splní všechna Vaše přání. Vychovatelky Monika, Pavlína, Marcela, Helena a Vendula

Ježíšek

Hodní jsme byli nejspíš celý rok,

do Štědrého dne chybí malý skok.

Těšíme se, pečeme a uklízíme,

pro rodiče dárečky vyrábíme.

Proto nás v úterý navštívil Ježíšek,

zůstaly po něm jen stopy ze šišek.

Dětem dal dárečky pod stromeček,

v družince se rozezněl zvoneček.

1 | |