Základní škola a Mateřská škola Klobuky, okres KladnoRočníkové práce

Ročníkové práce

ZÁVĚREČNÁ ROČNÍKOVÁ PRÁCE ŽÁKŮ 9. ROČNÍKU

Jedna z forem ověřování dovedností, schopností a znalostí žáka na konci školní docházky
Vypracování a odevzdání je povinná součást práce žáka 9. ročníku a slouží též jako hodnocení za III. Období.
Žák by měl zpracováním absolventské práce prokázat tyto schopnosti a dovednosti:

●     schopnost systematické dlouhodobější samostatné práce

●     schopnost vyhledávání a zpracování informací

●     schopnost integrovat (spojovat) učivo více předmětů a nacházet souvislosti mezi jevy a poznatky

●     schopnost napsat vlastní text na dané téma

●     schopnost grafického, popřípadě výtvarného, nebo technického zpracování tématu

●     schopnost praktické práce na PC – napsat a upravit text pomocí textového programu v počítači, zhotovit prezentaci své práce v prezentačním programu

●     schopnost samostatně vystoupit a za pomoci multimediální a prezentační techniky svou práci prezentovat

Zveřejnění témat

Každý vyučující do 8. prosince 2017 vypíše svá témata seminární práce. Témata budou vyvěšena na nástěnce v 1. patře a na webu školy.

Výběr témat

Každý žák si vybere jedno z vypsaných témat a nejpozději do 22. prosince 2017 se zapíše do seznamu a nahlásí se vyučujícímu, u kterého si práci vybral. Tento vyučující bude vedoucím jeho seminární práce a žák s ním bude práci konzultovat.

Konzultace, získávání informací, zpracování ZSP

●      Odevzdání konceptu /první verze/                    do konce dubna

●      Konečné odevzdání práce                              11. května 2018

Obsah a rozsah práce:

-       vlastní úvaha

-       výtah z alespoň dvou informačních zdrojů (internet, literatura atd.)

-       úvodní list, na kterém bude uveden název práce a jméno, třída a škola žáka, který práci vypracoval (vzor ke stažení níže)

-       text může být doplněn obrázky, grafy, tabulkami apod.,

-       celkový rozsah práce bude mít nejméně 5 stran psaného textu formátu A4 (rozděleného na kapitoly, odstavce apod.) - práce může obsahovat prezentaci,

-       přílohou k práci může být model, výtvarná práce či jiná dokumentace

●      úvodní strana - vzor

●      obsah práce - min. 3 strany textu + případné obrázky (obrázky mohou být v textu nebo společně za textem)

●      poslední strana - závěr + použité zdroje

Obrázky

- nelze  stahovat z internetu jakýkoliv obrázek. Lze použít  jen obrázky z otevřených zdrojů (např. wikipedie) a doplnit do práce zdroj a obrázky číslovat.
- V seznamu použitých zdrojů pak bude zjednodušená citace, např:                                                           Obr. č. 1: Wikipedie, otevřená encyklopedie. Dostupné na www: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Detailaufnahme_Weihnachtsstern_-_gro%C3%9F.jpg

- nebo: obr. č. 2: vlastní (pokud je to vaše fotografie)

Formátování:

●      typ písma: Times New Roman

●      velikost písma: 12

●      řádkování: 1,5

●      okraje po stranách: 3 cm

●      okraje nahoře a dole: 2,5 cm

●      zarovnání textu: do bloku

●      nadpisy - tučně, 14

Prezentace (obhajoby):

●      začátek června 2018