Základní škola a Mateřská škola Klobuky, okres KladnoArchivStránky tříd 2013/2014Přípravná třída

Přípravná třída

PROSINEC

Na začátku posince jsme se připravovali na návštěvu MIKULÁŠE, ČERTA a ANDĚLA. Učili jsme se pro ně básničky a písničky, malovali obrázky, vyráběli. A opravdu přišli!.....no, trochu jsme se báli a hlavně jsme jim slíbili, že budeme celý příští rok hodní....a že si nás klidně může přijít zkontrolovatsmiley. A pak už jsme se připravovali na VÁNOCE. Ozdobili jsme adventní věnec a stromeček,vyráběli přáníčka, poslouchali a zpívali koledy, povídali si o Ježíškovi, ochutnávali cukroví. Poslední den před vánočními prázdninami našel každý pod stromečkem malý dáreček.

LISTOPAD

V listopadu jsme dále věnovali podzimní přírodě, hráli jsme si a pracovali s barevnými LISTY. Vyzkoušeli jsme různé výtvarné techniky, zopakovali si barvy. Držíme správně tužku, vystřihujeme podle čáry....a už nám to moc hezky jde. Vyprávěli jsme si, co se děje v LESE NA PODZIM, poznáme lesní zvířátka, víme, jak se připravují na zimu. Povídali jsme si o POHÁDKÁCH, vyráběli jsme pohádkové loutky, figurky, kreslili jsme obrázky k pohádkám jako malíři. V tématu HUDBA jsme se naučili poznávat hudební nástroje, poslouchali různé hudební žánry. Zakončili jsme plaveckou výuku a dostali jsme Mokré vysvědčení.

ŘÍJEN

V říjnu jsme se věnovali hlavně přírodě. Povídali jsme si podzimním OVOCI a ZELENINĚ, kde rostou, proč jsou pro nás zdravé,o práci na POLI a na ZAHRADĚ na podzim, o změnách  v přírodě a o podzimním POČASÍ. Nejvíce se nám líbilo povídání  podzimních hrách a zvycích, o pouštění DRAKA, o HALLOWEENU, Dušičkách a posvícení. Společně se školáky a s rodiči jsme i užili Dýňování ve škole. Začali jsme chodit na KERAMIKU ( úterý dopoledne), někteří začali navštěvovat kroužek ANGLIČTINY nebo TANEČKY.

ZÁŘÍ

Svačinka Svačinka

V letošním školním roce je ,,Přípravka" skoro celá klučičí:-)). V září jsme se seznámili s naší novou třídou, s novými kamarády a naučili se písničku, kterou se každý den vítáme. Říkáme si, jaký je den, měsíc, rok, počasí. Víme, kde máme pomůcky pro práci, umíme si je připravit a také po sobě uklidit. Sami si prostíráme ke svačině i obědu. Každý týden se seznámíme s novým tématem, v září to bylo:

Já a moji kamarádi

Moje tělo

Moje rodina

Náš dům

Začali jsme jezdit na plavání do Loun, plavecký výcvik máme moc rádi.

fotografie Pracujeme....

fotografie Průzkum nové hračky?

fotografie Náš kalendář

fotografie Plavání