Přihlášení:

Vstup pro hosty

Základní škola a Mateřská škola Klobuky, okres Kladno

Základní škola a Mateřská škola Klobuky, okres KladnoArchivStránky tříd 2014/2015IX.třída

IX.třída

Nahoru a dolů v Hostivicích

Dne 17. prosince nás čeká další pravidelná návštěva programu Gymnázia Hostivice nazvaného Cestou přírodovědných a technických oborů napříč Středočeským krajem, která má název Nahorů a dolů. Doufám, žáci, že si předvánoční výlet za poznáním užijete.                                                                                                                -sš-

eTwinning

Náš eTwinningový projekt se pomalu rozjíždí - partneři projektu jsou: Česká republika (ZŠ Klobuky), Polsko (Liceum Ogólnokształcące im. Noblistów Polskich, Rydułtowy), Tunisko (Ecole primaire 16 RUE DE RUSSIE, Tunis) a Moldávie (Liceul Teoretic Constantin Stere, Soroca) - první krůčky sledujte na
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=xSTnMtNpiAU
a na http://twinspace.etwinning.net/666/home

-sš-

Louskáček - Vánoční příběh

V pátek 19.12. 2014 nás čeká společenská událost v Národním divadle v Praze. Vyjíždíme v 13,45 h od budovy školy, návrat kolem 19. h. Podmínkou návštěvy představení je společenský oděv (dívky - sukně a halenka nebo šaty, chlapci - kompletní oblek, případně společenské kalhoty a košili s kravatou).

 

Choreografie: Youri Vàmos
Nastudování: Joyce Cuoco, Uwe Schröter
Dirigent: Sergej Poluektov
Scéna: Michael Scott
Kostýmy: Michael Scott
Baletní mistr: Veronika Iblová, Michaela Černá, Igor Žukov, Luboš Hajn, Alexej Afanassiev
Sbormistr Kühnova dětského sboru: Jiří Chvála
 

Balet P. I. Čajkovského Louskáček patří mezi stálice klasického repertoáru baletních souborů. Od své premiéry v roce 1892 prošel mnohými změnami v dramaturgickém i choreografickém pojetí, přesto jeho obliba u dětských i dospělých diváků stále vzrůstá.

Maďarský choreograf a někdejší umělecký šéf baletu Deutsche Oper am Rhein Düsseldorf Youri Vàmos se nechal inspirovat pohádkou Charlese Dickense a představil verzi tohoto pohádkového baletu v novém nastudování. Příběh se odehrává v 19. století v Londýně a vypráví o kouzlu Vánoc, které proměňuje povahy lidí. Věříme, že tento titul obohatí vánoční atmosféru a bude krásným dárkem nejen pro naše malé diváky.

Hraje Orchestr Národního divadla.

 

Délka představení: 2 hodiny, 1 přestávka                               

-sš-

Medování

Ve čtvrtek 23. října od 13.00 hod je plánována společná akce rodičů a dětí zvaná Medování. Co můžete očekávat? Tvořivé dílny - výrobky z vosku a jiné drobnůstky, povídání o životě ve včelích společenstvech, prohlídka školy (nová výtvarná třída s kuchyňkou). Dále uvítáme vaše dobroty z medu spolu s recepty, díky nimž proběhne jejich tradiční ochutnávka s vyhodnocením vítěze.

-sš-

Gymnázium Hostivice

V tomto měsíci nás čeká další pravidelná návštěva programu Gymnázia Hostivice nazvaného Cestou přírodovědných a technických oborů napříč Středočeským krajem, a to ve středu 15. října. Doufám, že se vám tam bude zase líbit a odnesete si opět spoustu nových a užitečných poznatků.

-sš-

Planetárium a botanická - Praha

Dne 22. října pojedeme do Prahy na exkurzi do Planetária Praha ve Stromovce. Zde zhlédneme pořad Vesmírný ostrov Země a poté se přesuneme do Tróji do Botanické zahrady a absolvujeme výukový program Listy aneb listování v botanické zahradě. Cena výletu je 180.- Kč.

-sš-

Středa 17.9.2014

V rámci projektu Gymnázia Hostivice nazvaného Cestou přírodovědných a technických oborů napříč Středočeským krajem nás opět čekají pravidelné návštěvy této školy. Na první návštěvu v letošním školním roce se můžete těšit již tuto středu yes

-sš-

Desatero sov

Na 18. listopadu připravujeme ve spolupráci s občanským sdružením ORNITA zajímavý přednáškový cyklus nazvaný „DESATERO SOV“, který je určený všem dětem ze základní i mateřské školy. Program představí účastníkům jednotlivé druhy sov, které žijí na území České republiky, a to nejen slovně a na videích, ale tradičně i s ukázkami živých ochočených sov, o kterých si budeme povídat. Vybírám 60,- Kč.                                                                                      -sš-

                           
                                                       

Sportovní den

Dne 15. září nás po celé dopoledne čeká sportovní den se zaměřením na atletické dovednosti. Na sebe sportovní oblečení a obuv, pití, svačinu a dobrou náladu, chuť hrát si a soutěžit.

 

17.9. - Fotogalerie proběhlé akce na: http://zsklobuky.rajce.idnes.cz/20140915_Sportovni_den

-sš-

Cílem projektu je zprostředkovat individuální vzdělávání venkovským občanům ÚK a SK v oblastech obecných ale i odborných kompetencí. V oblastech, které se nejrychleji vyvíjejí a na jejichž zvládnutí je kladen každodenně tlak hlavně při uplatnitelnosti na trhu práce. Přispěje k tomu soubor přednášek a seminářů, které budou bezplatně k dispozici občanům nejen z blízkého okolí.

Partner projektu:

Občanské sdružení Genesia realizuje projekty ESF zaměřené na rozvoj lidských zdrojů a zlepšení přístupu ke vzdělávání pro co nejširsí okruh osob, a to včetně osob znevýhodněných, ať již zdravotně, věkově či sociálně.

Naše největší výhody:

  • Malý počet žáků ve třídě - individuální přístup
  • Škola nabízí vhodné prostředí pro děti s výukovými problémy (kvalifikovaní pracovníci, asistenti)
  • Integrace dětí s postižením, rodinné prostředí malé školy

EU, MŠMT
TENTO INFORMAČNÍ A VZDĚLÁVACÍ PORTÁL JE SPOLUFINANCOVÁN EVROPSKÝM SOCIÁLNÍM FONDEM A STÁTNÍM ROZPOČTEM ČESKÉ REPUBLIKY.

Základní škola a Mateřská škola Klobuky, okres Kladno - STRUČNÝ POPIS WEBU - Vestibulum euismod dapibus DŮLEŽITÁ KLÍČOVÁ SLOVA nulla in elementum. Etiam varius est nec felis tincidunt cursus. Fusce porttitor scelerisque blandit. Ut lobortis consequat nisi id. Sed in justo sed arcu convallis volutpat. Duis id bibendum mi. Donec semper, dolor sit amet posuere consequat, ipsum odio mattis sapien, nec interdum erat dui ac ligula. FRÁZE NA KTERÉ CHCETE BÝT VIDĚT VE VYHLEDÁVAČÍCH Cras quam purus, tristique sit amet venenatis ac, consequat quis ligula. Nulla non dolor magna.

Mapa stránek

Webdesign a vytvoření webu zajistila firma clickmedia.cz