Základní škola a Mateřská škola Klobuky, okres KladnoArchivStránky tříd 2014/2015IX.třída

IX.třída

Nahoru a dolů v Hostivicích

Dne 17. prosince nás čeká další pravidelná návštěva programu Gymnázia Hostivice nazvaného Cestou přírodovědných a technických oborů napříč Středočeským krajem, která má název Nahorů a dolů. Doufám, žáci, že si předvánoční výlet za poznáním užijete.                                                                                                                -sš-

eTwinning

Náš eTwinningový projekt se pomalu rozjíždí - partneři projektu jsou: Česká republika (ZŠ Klobuky), Polsko (Liceum Ogólnokształcące im. Noblistów Polskich, Rydułtowy), Tunisko (Ecole primaire 16 RUE DE RUSSIE, Tunis) a Moldávie (Liceul Teoretic Constantin Stere, Soroca) - první krůčky sledujte na
a na http://twinspace.etwinning.net/666/home

Louskáček - Vánoční příběh

V pátek 19.12. 2014 nás čeká společenská událost v Národním divadle v Praze. Vyjíždíme v 13,45 h od budovy školy, návrat kolem 19. h. Podmínkou návštěvy představení je společenský oděv (dívky - sukně a halenka nebo šaty, chlapci - kompletní oblek, případně společenské kalhoty a košili s kravatou).

Choreografie: Youri Vàmos
Nastudování: Joyce Cuoco, Uwe Schröter
Dirigent: Sergej Poluektov
Scéna: Michael Scott
Kostýmy: Michael Scott
Baletní mistr: Veronika Iblová, Michaela Černá, Igor Žukov, Luboš Hajn, Alexej Afanassiev
Sbormistr Kühnova dětského sboru: Jiří Chvála

Balet P. I. Čajkovského Louskáček patří mezi stálice klasického repertoáru baletních souborů. Od své premiéry v roce 1892 prošel mnohými změnami v dramaturgickém i choreografickém pojetí, přesto jeho obliba u dětských i dospělých diváků stále vzrůstá.

Maďarský choreograf a někdejší umělecký šéf baletu Deutsche Oper am Rhein Düsseldorf Youri Vàmos se nechal inspirovat pohádkou Charlese Dickense a představil verzi tohoto pohádkového baletu v novém nastudování. Příběh se odehrává v 19. století v Londýně a vypráví o kouzlu Vánoc, které proměňuje povahy lidí. Věříme, že tento titul obohatí vánoční atmosféru a bude krásným dárkem nejen pro naše malé diváky.

Hraje Orchestr Národního divadla.

Délka představení: 2 hodiny, 1 přestávka

Medování

Ve čtvrtek 23. října od 13.00 hod je plánována společná akce rodičů a dětí zvaná Medování. Co můžete očekávat? Tvořivé dílny - výrobky z vosku a jiné drobnůstky, povídání o životě ve včelích společenstvech, prohlídka školy (nová výtvarná třída s kuchyňkou). Dále uvítáme vaše dobroty z medu spolu s recepty, díky nimž proběhne jejich tradiční ochutnávka s vyhodnocením vítěze.

Gymnázium Hostivice

V tomto měsíci nás čeká další pravidelná návštěva programu Gymnázia Hostivice nazvaného Cestou přírodovědných a technických oborů napříč Středočeským krajem, a to ve středu 15. října. Doufám, že se vám tam bude zase líbit a odnesete si opět spoustu nových a užitečných poznatků.

Planetárium a botanická - Praha

Dne 22. října pojedeme do Prahy na exkurzi do Planetária Praha ve Stromovce. Zde zhlédneme pořad Vesmírný ostrov Země a poté se přesuneme do Tróji do Botanické zahrady a absolvujeme výukový program Listy aneb listování v botanické zahradě. Cena výletu je 180.- Kč.

Středa 17.9.2014

V rámci projektu Gymnázia Hostivice nazvaného Cestou přírodovědných a technických oborů napříč Středočeským krajem nás opět čekají pravidelné návštěvy této školy. Na první návštěvu v letošním školním roce se můžete těšit již tuto středu yes

Desatero sov

Na 18. listopadu připravujeme ve spolupráci s občanským sdružením ORNITA zajímavý přednáškový cyklus nazvaný „DESATERO SOV“, který je určený všem dětem ze základní i mateřské školy. Program představí účastníkům jednotlivé druhy sov, které žijí na území České republiky, a to nejen slovně a na videích, ale tradičně i s ukázkami živých ochočených sov, o kterých si budeme povídat. Vybírám 60,- Kč.                                                                                      -sš-

Sportovní den

Dne 15. září nás po celé dopoledne čeká sportovní den se zaměřením na atletické dovednosti. Na sebe sportovní oblečení a obuv, pití, svačinu a dobrou náladu, chuť hrát si a soutěžit.

17.9. - Fotogalerie proběhlé akce na: http://zsklobuky.rajce.idnes.cz/20140915_Sportovni_den