Základní škola a Mateřská škola Klobuky, okres KladnoArchivStránky tříd 2013/2014IV. a V. třída

IV. a V. třída

Velikonoční pašijový týden

Velikonoční pašijový týden                                                                                                                                V úterý 15. dubna a ve středu 16. dubna bude naše vyučování zaměřeno především na Velikonoce a jaro. Budete pracovat ve skupinách s pracovními listy, vyrábět jarní dekorace. Půjdete nakupovat suroviny pro přípravu občerstvení pro sebe a rodiče. Pondělí 14.4.2014 – prezentace žáků 9. ročníku o II. světové válce, pracovní listy na téma Velikonoce. Přinesete si učebnice a sešity. Úterý 15.4. 2014 Pomůcky: kuchyňské náčiní – mísy, měchačky, misky, lžíce – podle dohody dětí ve skupinách, pastelky, nůžky a lepidla, penál. Středa 16.4.2014 Pomůcky: vyfouklá vajíčka, pet lahve, nůžky, lepidlo, pastelky, penál. Od čtvrtka 17. dubna do pondělí 21. dubna mají děti prázdniny. V úterý 22. přijdou do školy ve sportovním oblečení a obuvi, máme Den Země. S sebou penál, svačinu a pití do batůžku. Přejeme Vám krásné a pohodové velikonoční svátky jara.                     Paní učitelky Martina a Helena.

Nové informace na únor.

Naše škola se zapojila do přírodovědného projektu gymnázia v Hostivicích. Každý měsíc se zúčastníme jednoho workshopu na různá témata – příroda živá a neživá, vesmír, horniny a nerosty a jiné. První ze setkání se uskuteční ve středu 12. února. Odjezd bude od školy ráno v 7.15, návrat do oběda. Autobus je zcela zdarma. S sebou psací potřeby, blok, svačinu, pití.

Dne 28.2 se děti zúčastní velice zajímavého vyprávění paní Zuzky Zahrádkové, která procestovala Rusko, Sibiř, Bajkal, Dálný východ. Vyprávění bude doplněno fotografiemi ze soukromého alba autorky.

Připomínám 7. března (pátek) Masopustní průvod obcí. Vycházíme v 9.00 hodin od školy. Vidět nás můžete před školou, u obecního úřadu, před Coopem a v Nové ulici.

Všichni žáci mají možnost procvičování učiva na http://www.drillandskill.com/cs/. Na jejich emailové adresy jim byly zaslány přihlašovací údaje. Na stránkách najdou testy na opakování a také jim zkusím zadávat i některé domácí úkoly.

Plán na měsíc únor.

Měsíční plán na únor

Doporučená literatura.

Doporučená kniha.

Vánoční besídka.

Fotografie vánoční besídka.

Přání

Přílohy:

Opakování učiva.

Doporučuji Vám stránky plné pravopisu na procvičování -  www.pravopisne.cz . Pokud si děti budou procvičovat, určitě jim to hodně pomůže a nebudou tolik chybovat.

Výstava Karel IV.

Doporučuji Vám při předvánočních nákupech s dětmi navštívit výstavu replik korunovačních klenotů v obchodním centru Šestka v Praze Ruzyni. Najdete zde expozici dobových kostýmů a vše o životě a dílu Karla IV., zbraně středověku a popravčí meč pro štěstí a také 3D model Karlštejna.
Přeji příjemně strávené chvíle s Vašimi dětmi.
p. učitelka Martina

4. ročník - plán práce