Přihlášení:

Vstup pro hosty

Základní škola a Mateřská škola Klobuky, okres Kladno

Základní škola a Mateřská škola Klobuky, okres KladnoArchivStránky tříd 2012/2013II. a V. třída

II. a V. třída

Jak to všechno bylo - noční Praha

      Vážení a milí rodiče a další čtenáři, přidávám krátké počteníčko, co všechno jsme s dětmi zvládli během jedné noci. Po příjezdu do Prahy jsme se vyfotografovali před hotelem. Njn, Diplomat je Diplomat, ale tam jsme fakt nebydleli smiley A v tu chvíli začalo naše překonávání všemožných POPRVÉ. Děti si zcela samy koupily jízdenku do metra. Utvořili jsme několikaminutovou frontu, ale nakonec to všichni zvládli.  Pomocí jezdících schodů jsme se  dostali k vlaku metra. Poté jsme nastoupili a jeli metrem do stanice Malostranská. Další naše kroky vedly do tramvaje č.22, která nás zavezla až na stanici Újezd, kde jsme se ubytovali v hostelu Tyršův dům. Povlékli jsme si peřiny, vyklidili batůžky od zbytečností, něco málo pojedli a popili a s batohy s pitím a pláštěnkou jsme vyrazili do víru ulic. První cesta vedla zkratkou přes tajné dveře do Tyršova domu k velké tělocvičně, kde jsme chvilku pozorovali výcvik trenérů a trénink skokanů na trampolínkách. Až se nám dech tajil ze všech těch salt a vrutů. Odsud jsme zamířili pod Petřín na krásné velké hřiště, abychom se trochu unavili, vyřádili a pohráli si. Uběhaní, zpocení, ale spokojení jsme se vydali k nejbližšímu McDonaldu na Malostranské náměstí (nešlo tomu zabránit, všechny děti skandovaly, že do "Mekáče" chtějí, a přeci je nezklameme). Cestou jsme v naprosté tichosti nakoukli do kostela sv. Vavřince, kde je v muzeu k vidění i Pražské Jezulátko. V McD. jsme nabrali síly a takto posilnění jsme se vydali k lanovce na Petřín. Opět následoval dlouhý nákup jízdenek a hned na to bylo překonáno další poprvé - jízda lanovkou. Prošli jsme parky a vystoupili až nahoru na rozhlednu Petřín. Tou dobou už se město pomalu rozsvěcovalo, takže výhled byl naprosto nádherný. Dál jsme podle plánu chtělia s dětmi navštívit Štefánikovu hvězdárnu na Petříně, ale protože se honily mraky, tak jsme ji vynechali. Další nákup jízdenek a cesta dolů lanovkou už byla velmi rychlá, z dětí se stávali pomalu zkušení cestovatelé Prahou. Šli jsme si odložit batůžky, napít a nasvačit (bylo cca 23 hod) zpět do hostelu. Odsud jsme už jen s větrovkami nebo mikinami pokračovali přes Kampu, kolem Lichtenštejnského paláce až ke Karlovu mostu. Už nám moc sil nezbývalo, takže jsme se zhruba v půlce mostu otočili nafotili a mazali do postýlek. Kolem jedné hodiny jsme zhasnuli a děti umyté, unavené a plné zážitků okamžitě usnuli. Ráno jsme posnídali a v 8 hodin vyrazili na tramvaj a pak metrem na Masarykovo nádraží,  kde jsme nastoupili do vlaku na cestu do Slaného. Ještě předtím nám zbývalo pár minut do odjezdu vlaku, tak se děti stihly povozit několikrát dokola nahoru a dolů po jezdících schodech v metru při výstupu na nádraží (Národní třída). Ve vlaku už jsme povídali, klimbali a někteří polehávali až do cílové stanice. Při vjezdu do Slaného na vlakové nádraží už děti vyhlížely z oken své rodiče, kteří na ně s napětím čekali. Během pěti minut jsme děti rozdali a vyrazili na naši cestu domů.

      Když se teď znovu podíváte na článek a spočítáte všechna zvýrazněná místa, zjistíte, že některé děti překonaly svých 10 poprvé. Během několika málo hodin jsme absolvovali jízdu 6 dopravními prostředky - auto, autobus, vlak, metro, tramvaj, lanovka. Opravdu to byl zážitkový výlet, který se zadařil, včetně počasí a party dětí. Děkujeme za vaši důvěru svěřit nám děti na tento noční výlet do Prahy a doufáme, že bude mnoho dalších takových zdařilých akcí.                                         

                              p. uč. Soňa Šumová, p. uč. Monika Krobová

 

P.S.: Fotografie z výletu k vidění na adrese: http://zsklobuky.rajce.idnes.cz/Nocni_Praha_17.-18.5.2013/                                             

Noční Praha (17.5.2013)

      V pátek 17. května se koná plánovaný výlet do Prahy. Sraz na vlakovém nádraží v Klobukách v 15,00 hod a příjezd v sobotu 18. května v 10,53 hod na vlakové nádraží ve Slaném. Ubytování máme zajištěno v Tyršově domě. Plánujeme vyšplhat se na Petřín, projít si večerní Karlův most a přilehlé okolí Malé Strany, pokochat se osvětlenou Prahou. Dětem zabalte  s sebou do batůžku láhev s pitím, svačinu (večeři a snídani zajistíme), ručník, zubní kartáček a pastu, pláštěnku a na sebe vhodné čisté oblečení (džíny nebo kalhoty, triko, mikinu, příp. bundu). Kapesné můžete přibalit, jen neručím, že bude použito cheeky  V sobotu si nezapomeňte děti vyzvednout ve Slaném nejpozději v 11,15 hod.

Fotografování a výlet do Agrosu Vraný (13.5.2013)

      Dne 13. května (pondělí) proběhne velké focení dětí celé MŠ a ZŠ. Připravte slavnostní oblečení, vyplňte, prosím, tabulku v ŽK, kdo, co, jak a s kým smiley a během dopoledne budou děti nafoceny. Po jedenácté hodině půjdeme na oběd a pak hurá na výlet do Vraného. Přijedeme v cca 15,45 hodin ke škole. Opět prosím, o vyplnění ŽK, abych měla informace, kdo jak odchází (sám, s rodiči...). Nezapomeňte dát dětem v tento den i odpolední svačinu a oblečení na výlet. Slavnostní oblečení si necháme v šatních skříňkách a v úterý si ho děti odnesou domů. Tento výlet probíhá jako přesunutá odpolední výuka, proto v úterý "odpoledka" odpadá.

      Fotografie z Vraného: http://zsklobuky.rajce.idnes.cz/AGROS_Vrany_13.5.2013/

Škola v přírodě - platby

      Stanovená cena: 950,-Kč (při dopravě na kolech), 1050,-Kč (při dopravě vlakem). Zálohu 500,- je pořeba uhradit nejpozději do 31.5.2013 v kanceláři školní jídelny pí M. Krumphanzlové. Doplatek pak nejpozději do 12.6.2012.

Škola v přírodě (17.-21.6.2013)

      V termínu od 17. června do 21. června 2013 chystáme pro děti celé školy, včetně přípravné třídy, školu v přírodě v pěkném zrekonstruovaném mlýně v Opárně. V blízkosti mlýna je les, potok a možnost koupání v nedaleké řece. Vyrážíme na kolech (starší ročníky a zdatní jedinci z mladších řad), ostatní se povezou vlakem. Předpokládaná cena včetně dopravy je 1000,-. Začněte už spořit, ať mohou Vaše ratolesti vyrazit s námi laugh Ke zhlédnutí obrázků mlýna a pročtení dalších informací o tomto místě pobytu můžete kouknout na stránky: http://chalupy.a-tom.cz/chalupa/33-oparensky-mlyn

Čarodějnice (30.4.2013)

      Na úterý 30.4. je naplánován každoroční slet čarodějnic a čarodějů. Sejdeme se v našich doupatech nad čarovnými lektvary a společně si zakouzlíme. Poté přelétneme na kouzelný palouk k rejdění a řádění, kde zábava spolu s dalšími přáteli holdujícími magii bude zakončena slavnostní tabulí plnou pochytané opečené havěti s decentní oblohou. Těšíme se na vás. smiley

P.S.: Pro dopoledne plné rejdění a náročného čarování pro 1. stupeň čarodějné školy odpadá odpolední výuka. yes

P.P.S.: Fotografie z akce:  http://zsklobuky.rajce.idnes.cz/20130430Carodejnicke_Klobuky/#IMG_2048.jpg

Jarní úklid (23.4.2013)

      Dnes 23.4. jsme s dětmi během odpoledního vyučování uklidili hřiště, okolí školy i školky. Děti bez reptání pobraly rukavice, košťata, lopatku, pytle na odpad a pustily se do práce. Za to jim patří VELKÝ DÍK. Zítra je čeká odměna v podobě návštěvy divadelního představení Slánské scény - Kašpárek v pekle.

Divadlo Slaný (24.4.2013)

      Ve středu 24. dubna pojedeme v 8 hodin do divadla ve Slaném na představení Kašpárek v pekle v podání Slánské divadelní scény.  S sebou/na sebe: čistý a slušný oděv, batůžek s pitím a svačinou. Návrat na oběd. Vybíráme 100,-.

Den Země (22.4.2013)

      V tento den pořádáme projekt Den Země. Budeme se učit jen část dopoledne (2.tř. - MA, ČJ, 5.tř.- AJ, MA, ČJ) a zbytek dne strávíme společně nad ekoprojektem zaměřeným na ochranu životního prostředí Země. V odpoledních hodinách (kolem 14.hod) mohou nejen obyvatelé Klobuk, ale i přilehlých obcí, přinášet do školy vzorky vody z vlastních studen či jiných vodních zdrojů k rozboru ZDARMA, který bude vyhotoven ihned na místě bez dlouhého čekání na zpracování výsledků. Vodu doneste v čistých PET lahvích, aby se případné znečištění negativně neprojevilo do naměřených hodnot.

Jarní výlet do Prahy (9.4.2013)

      V úterý 9. dubna jsme se s dětmi vydali na výlet do Prahy. Počasí nám přálo a sluníčko hřálo celý den. První zastávka vedla do botanické zahrady ke skleníku Fata Morgana, kde jsme zhlédli nádhernou výstavu volně poletujících tropických motýlů. Poté jsme pokračovali směrem k Výstavišti v Holešovicích na výstavu Giganti doby ledové. Tam jsme si užívali povídání paní průvodkyně a do detailu vypracovaných dinosaurů a dalších pravěkých obyvatel naší planety Země, kteří čekali jen na mávnutí kouzelným proutkem, aby obživli. Opravdu jim k tomu moc nechybělo. smiley

 

Další fotky z výletu najdete na:  http://zsklobuky.rajce.idnes.cz/

1 |

Cílem projektu je zprostředkovat individuální vzdělávání venkovským občanům ÚK a SK v oblastech obecných ale i odborných kompetencí. V oblastech, které se nejrychleji vyvíjejí a na jejichž zvládnutí je kladen každodenně tlak hlavně při uplatnitelnosti na trhu práce. Přispěje k tomu soubor přednášek a seminářů, které budou bezplatně k dispozici občanům nejen z blízkého okolí.

Partner projektu:

Občanské sdružení Genesia realizuje projekty ESF zaměřené na rozvoj lidských zdrojů a zlepšení přístupu ke vzdělávání pro co nejširsí okruh osob, a to včetně osob znevýhodněných, ať již zdravotně, věkově či sociálně.

Naše největší výhody:

  • Malý počet žáků ve třídě - individuální přístup
  • Škola nabízí vhodné prostředí pro děti s výukovými problémy (kvalifikovaní pracovníci, asistenti)
  • Integrace dětí s postižením, rodinné prostředí malé školy

EU, MŠMT
TENTO INFORMAČNÍ A VZDĚLÁVACÍ PORTÁL JE SPOLUFINANCOVÁN EVROPSKÝM SOCIÁLNÍM FONDEM A STÁTNÍM ROZPOČTEM ČESKÉ REPUBLIKY.

Základní škola a Mateřská škola Klobuky, okres Kladno - STRUČNÝ POPIS WEBU - Vestibulum euismod dapibus DŮLEŽITÁ KLÍČOVÁ SLOVA nulla in elementum. Etiam varius est nec felis tincidunt cursus. Fusce porttitor scelerisque blandit. Ut lobortis consequat nisi id. Sed in justo sed arcu convallis volutpat. Duis id bibendum mi. Donec semper, dolor sit amet posuere consequat, ipsum odio mattis sapien, nec interdum erat dui ac ligula. FRÁZE NA KTERÉ CHCETE BÝT VIDĚT VE VYHLEDÁVAČÍCH Cras quam purus, tristique sit amet venenatis ac, consequat quis ligula. Nulla non dolor magna.

Mapa stránek

Webdesign a vytvoření webu zajistila firma clickmedia.cz